Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

“Kemi shkruar historinë”, Jasir Asani pas eliminimit: U përballëm me më të fortët e Europës, tifozët ishin të mrekullueshëm në çdo ndeshje

Shkruar nga NEWSPORT
“Kemi shkruar historinë”, Jasir Asani pas eliminimit: U
Jasir Asani

Shqipëria nuk ia doli të vazhdonte më gjatë rrugëtimin e saj në Euro 2024. Humbja me Spanjën me shifrat 1-0 “dhemb”, pasi detyroi kuqezinjtë të përshëndeten me këtë turne.

Pas këtij eliminimi ka reaguar në rrjetet sociale Jasir Asani. “Mëngjarashi” i kombëtares shprehet krenar që është shqiptarë dhe pjesë e këtij ekipi. Ndër të tjera nënvizon se Kombëtarja u përball si e barabartë me më të fortët e Europës. Gjithashtu tifozët kuqezi bënë që  çdo stadium të mbushej plot dhe të ishin të mrekullueshëm.

“Krenar që jam shqiptar e që jam pjesë e Kombëtares kuqezi. Kemi shkruar historinë duke u bërë pjesë e Euro 2024, jemi përballur si të barabartë me më të fortët e Europës, duke treguar vlerat tona më të mira. Jo vetëm në fushë, por edhe jashtë saj me tifozët tonë të mrekullueshëm që kanë shkëlqyer në çdo ndeshje. Forca Shqipëri???????????? @fshforg @kombetarja_fshf ❤️❤️”, ka shkruar Asani.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jasir Asani (@jasir_asani10)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga