Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

VIDEO/ Tre kenianët i falën garën kinezit, nisin hetimet për trukim në atletikë

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Tre kenianët i falën garën kinezit, nisin hetimet për
Pamje nga maratona

Në gjysmë-maratonin e Beijingut dyshohet se ka patur trukim. Garën e fitoi atleti kinez, He Jie, por mendohet se gjithçka ka qenë e planifikuar para se maratona të niste.

Në garë ishin He Jie dhe tre atletë kenianë, me këta të fundit që dukshëm ulën ritmin dhe filluan duke ecur ngadalë që kinezi të triumfonte. Kenianët ishin dukshëm para He Jie, porn ë metrat e fundit filluan të ngadalësonin, me kinezin që mori epërsinë.

Njëri prej kenianëve e pranoi pas garës që kishte ngadalësuar për të favorizuar kinezin, duke theksuar se ishte miku i tij. Megjithatë, zyrtarët dhe përfaqësuesit e kësaj gare kanë nisur hetimet për një trukim të mundshëm të garës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga