Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Një hap larg kualifikimit historik, Shqipëria sheh larg në UEFA Regions’ Cup

Shkruar nga NEWSPORT
Një hap larg kualifikimit historik, Shqipëria sheh larg në UEFA
Shqipëria e futbollit amator

Shqipëria e futbollit amator e nisi me fitore rrugëtimin në UEFA “Regions’ Cup”. Kuqezinjtë triumfuan në “Elbasan Arena” ndaj Armenisë (Vayk) me rezultatin e thellë 4-0. Golat e ndeshjes i shënuan Alushi (x2), Paci dhe Shehu.

Më 26 maj, Shqipëria do të luajë edhe ndeshjen e dytë në raundin para-eliminator të UEFA “Regions’ Cup” ndaj Estonisë. Nëse kuqezinjtë e mbyllin në vendin e parë në grupin A do të kalojnë në raundin e ndërmjetëm, ku do të kenë përballë Çekinë, Bosnje Hercegovinën dhe Skocinë.

Kuqezinjtë janë një hap larg kualifikimit historik dhe në Elbasan Arena, në orën 16:00 do të provojnë të shkruajnë fatin e tyre e të futbollit amator shqiptar.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga