Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

FORMULA 1

VIDEO/ Kaos në Formula 1, fiton i “përhershmi” dhe Ferrari mbetet jashtë zonës së pikëve

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Kaos në Formula 1, fiton i “përhershmi” dhe Ferrari
 

Gara e Kanadasë ka prodhuar mjaft emocione në mbrëmjen e sotme. I përhershmi Verstappen ka fituar, ndërsa ky ishte vendi i parë për herë të 60 në karrierën e tij. Podiumi u plotësua me Norris në vendin e dytë dhe Russell në të tretin.

E sotmja ishte një garë kaotike me mjaft incidente. Për t’u theksuar fakti që të dy pilotët e Ferrarit nuk ia dolën të mbyllnin garën. Si Leclerc dhe Sainz nuk numëruan asnjë pikë, teksa të njëjtin fat pati dhe Sergio Perez i Red Bull.

Verstappen vazhdon kështu i pashqetësuar në vendin e parë. Pas tij në renditjen e përgjithshme është Leclerc dhe Norris.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga