Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

EURO 2024/ Kombëtarja e minifutbollit nuk ia del ndaj Sllovenisë, merr fund “ëndrra” europiane e kuqezinjve

Shkruar nga NEWSPORT
EURO 2024/ Kombëtarja e minifutbollit nuk ia del ndaj Sllovenisë, merr
Kombetarja e minifutbollit

Shqipëria e minifutbollit nuk ia ka dalë të fitojë ndaj Sllovenisë. Kuqezinjtë u mposhtën 3-2 dhe i japin fund kështu aventurës së tyre në Euro 2024.

Një ndeshje mjaft e luftuar mes dy ekipeve në fusahën e lojës, me Kombëtaren e minifutbollit që gjeti e para rrugën e rrjetës. Kuqezinjtë nuk ia dolën të ruajnë avantazhin e pjesës së parë, teksa mbyllën 45-minutat me rezultatin 1-0.

Në pjesën e dytë gjithçka ndryshoi tablo. Sllovenët shënuan e gola brenda pak minutave duke çuar shifrat në 3-1. Por sërish kuqezinjtë do të gjenin golin, teksa një autogol do të rindezte “shpresat”. Gjithsesi kjo nuk mjaftoi për të marrë pikë, pasi Sllovenia në fund do të triumfonte 3-2.  

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga