Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

E MREKULLUESHME! Karateisti i Partizanit shpallet nënkampion Europe, mban lart flamurin e Shqipërisë në Kroaci

Shkruar nga NEWSPORT
E MREKULLUESHME! Karateisti i Partizanit shpallet nënkampion Europe, mban
 

Orges Arifi është shpallur nënkampion Europe në karate për peshën deri 60 kilogramë. Karateisti nga Prishtina u mposht në finale nga kampioni i botës Christon Xenos.

Pas Orges Arifit, u pozicionuan në vendin e tretë turku Eray Samdan dhe përfaqësuesi i Francës Ahmed El Amine Hellai. Arifi udhëtoi me objektivin e vetëm për të fituar medalje këtë kampionat.

Medalje argjendi për karateistin e Partizanit, që përfaqësoi denjësisht Shqipërinënë në Zadar të Kroacisë. Kujtojmë se ky është Europiani i 59-të i karatesë.

E MREKULLUESHME! Karateisti i Partizanit shpallet nënkampion Europe, mban
 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga