Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Deti mirëpret Rally Albania 2024

Shkruar nga NEWSPORT
Deti mirëpret Rally Albania 2024
 

Në një udhëtim që ka shënuar një nga etapat më të gjata dhe më të lodhshme të garës, makinat Rally mbërritën në Shëngjin pasi përshkuan 220 kilometra nga Korça. Garuesit u shprehën se kjo etapë ishte një sfidë e vërtetë për shkak të gjatësisë së saj dhe terrenit të ndryshëm, por njëkohësisht tepër emocionuese. Duke kaluar nga malet e larta dhe fushat e gjera, ata përjetuan një aventurë të jashtëzakonshme që përforcoi dhe më tej frymën e garës.

Përveç sfidave fizike, natyra shqiptare la përshtypje të thella tek garuesit. Ata shprehën mahnitjen e tyre për peizazhet e bukura dhe sidomos për bregdetin mahnitës të Shëngjinit, ku gjetën mundësinë të çlodhen dhe të rigjejnë energjinë për etapat e ardhshme. "Ishte një udhëtim i gjatë dhe i vështirë, por pamjet panoramike na e bënë gjithçka më të lehtë," tha njëri nga garuesit.

Pas një dite të gjatë dhe intensive në rrugë, garuesit qëndruan në Shëngjin për të pushuar dhe për të shijuar mikpritjen e ngrohtë shqiptare. Në intervistat e dhëna për gazetarët, ata nuk kursyen fjalët për pritjen që kanë marrë gjatë qëndrimit të tyre. "Mikpritja shqiptare është diçka që të bën të ndihesh si në shtëpi," theksuan disa prej tyre, duke vlerësuar dashamirësinë dhe bujarinë e popullit vendas.

Sot, aventurierët e Rally-t do të vazhdojnë rrugëtimin e tyre drejt kryeqytetit, Tiranës. Etapa e re pritet të jetë një tjetër sfidë, por gjithashtu një mundësi për të zbuluar më shumë nga bukuritë dhe kulturat e ndryshme që Shqipëria ka për të ofruar.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by RALLY ALBANIA (@rally.albania)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga