Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Adrenalinë dhe emocione, Rally Albania ndez nesër motorrët për aventurën e gjatë shqiptare

Shkruar nga NEWSPORT
Adrenalinë dhe emocione, Rally Albania ndez nesër motorrët
Rally Albania

Teksa të gjithë e kanë vëmendjen te Europiani dhe Kombëtarja shqiptare, një tjetër event i rëndësishëm do të zhvillohet para ndeshjes së parë të Shqipërisë. Event mjaft interesant që do t’ju shoqërojë nga 8 qershori deri më datë 15.

“Rally Albania” nis aventurën pikërisht me datë 8, event i cili nis në kryeqytet. Një event që do të zgjasë 1 javë, me pjesëmarrësit e këtij organizimi që do të shëtisin nga kryeqyteti në Jug, e pastaj në Veri, për t’u rikthyer përsëri në Tiranë.

Tiranë – Qeparo është rrugëtimi i parë që do të ndiqet, më pas do të zhvendosen në Sarandë. Pas Sarandës, radhën e ka Korça. Ndërsa nga “Parisi i Vogël”, do të shkojnë në qytetin bregdetar të Shëngjinit.

Shëngjini do të jetë vendi i fundit, pasi më datë 14 do të kthehen në Tiranë, për t’u përgatitur për organizimin përmbyllës që do të zhvillohet 1 ditë më vonë.

Adrenalinë dhe emocione, Rally Albania ndez nesër motorrët
Rally Albania

 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga