Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Skenën e marrin LIVERPOOL dhe FRANKFURT,  synohet e  pamundura në “Bernabeu” dhe “Maradona” (SFIDAT)

Shkruar nga NEWSPORT

Mbrëmjen e sotme përsëri do të luhen dy takime të tjera në Champions League, ku do të mësohen edhe dy skuadrat e fundit që do të sigurojnë kualifikimin në çerekfinalen e këtij kompeticioni.

Napoli pret në stadiumin “Maradona” Eintracht Frankfurt ora 21:00. Skuadra Napolitane ka triumfuar  në sfidën e parë 2-0 të zhvilluar në Gjermani. Në Itali nuk pritet të ketë surpriza, pasi forma aktuale e Napolit tremb çdo kundërshtar. Ekipi gjerman do të tentojë të pamundurën në këtë përballje.

Gjithashtu në të njëjtn orë në “Santiago Bernabeu” do të luhet një tjetër përballje “titanësh” mes Real Madrid dhe Liverpool. Humbja 5-2 në “Anfield” nuk lë shumë shpresa, por “the Reds” do të luajntë kartat e fundit për kualifikimin. Pavarësisht rezultatit të parë në Spanjë pritet të zhvillohet një spektakël i vërtetë i një ndeshjeje mes skuadrave që luajnë futboll të bukur.

[caption id="attachment_684526" align="alignnone" width="300"] Ndeshjet ne Champions[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga