Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

SKANDAL në Conference League, një tifoz turk i theu hundën lojtarit të Fiorentinës (VIDEO)

Shkruar nga NEWSPORT
Një episode i pahijshëm ka ndodhur në fund të ndeshjes mes Sivassporit dhe Fiorentinës, të fituar 4-1 nga skuadra italiane. Një tifoz i skuadrës vendase ka hyrë në fushën e lojës dhe ka goditur fort mesfushorin e Fiorentinës, duke i thyer hundën Alessandro Biancos. Sipas mediave turke, ngjarja ka ndodhur kur Fiorentina shënoi golin e katërt dhe më pas disa tifozë vendas vrapuan në fushë dhe ata shfrytëzuan rastin për të shfryrë zemërimin e tyre ndaj lojtarëve mysafirë. Menjëherë ka reaguar policia dhe siguria dhe tifozi është arrestuar dhe ditën e sotme do të merrte dhe vendimin për tifozin. [caption id="attachment_684822" align="alignnone" width="300"] Lojtari i Fiorentines pasi eshte goditur nga tifozi turk[/caption]
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga