Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

S’ka qetësi në Angli, tjetër i infektuar në Premier League

Shkruar nga NEWSPORT
S’ka qetësi në Angli, tjetër i infektuar në Premier

Ndihmës-trajneri i ekipit të Burnley, Ian Vaughan, ka rezultuar pozitiv në analizën e Coronavirusit. 58-vjeçari ishte asimptomatik dhe tashmë duhet të kalojë 7 ditë në izolim.

Burnley raportoi se të gjithë lojtarët, trajnerët dhe pjesa tjetër e stafit janë testuar për COVID-19 dhe kanë rezultuar negativ.

Më herët u bë e ditur se Premier League regjistroi 6 raste të të infektuarve me Coronavirus, në tre klube.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga