Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Sinner dominon në SHBA, italiani mposht Dimitrov dhe triumfon në turneun "ATP Miami"

Shkruar nga NEWSPORT
Sinner dominon në SHBA, italiani mposht Dimitrov dhe triumfon në

Jannik Sinner është kampioni i turneut “ATP Miami”, kompeticion që u zhvillua në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Tenisti italian po kalon një moment mjaft të mirë, diçka që e tregoi edhe në finalen përballë Grigor Dimitrov.

Sinner e mposhti bullgarin me lehtësi me rezultatin 2-0 (6-3 dhe 6-1), duke mos krijuar asnjë aludim mbi këtë triumf. Italiani dominoi gjatë gjithë ndeshjes, edhe pse Dimitrov e nisi mirë ndeshjen duke kaluar në avantazh. Por Sinner përmbysi gjithçka dhe ktheu lojën në favor të tij.

Me këtë fitore, Jannik Sinner pret që të bëhet numri 2 i tenisit në renditjen botërore. Italiani pret të renditet pas Novak Djokovic që mban vendin e parë dhe t’i marrë vendin e dytë Carlos Alcarazit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga