Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Shuhet ëndrra e Mourinhos për të afruar te Manchester United, 'yllin' e Tottenham

Shkruar nga NEWSPORT

Tottenham nuk ka ndërmend të largojë Eric Dier këtë verë. Për futboollistin është i interesuar Manchester United, por skuadra e drejtuar nga Mourinho nuk ka shumë shpresa që të rrëmbejë mesfushorin e kombëtares së Anglisë.

Trajneri i Tottenham, Mauricio Pochettino ka theksuar se: "Do të shesim vetëm lojtarët që duan të largohen".

Dier ka ardhur te klubi i Tottenham ne gusht të vitit 2014 në një transferim prej 4 milion dollarësh dhe ka rinovuar kontratën deri në vitin 2020-ën.

Tottenham nuk është vënë në dijeni që mesfushori Dier dëshiron të largohet edhe pse klubi i "Djajve të Kuq" ka ofruar një pagë më të mirë.

[caption id="attachment_111410" align="alignnone" width="620"] Eric Dier[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga