Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

“Shporru, hajdut”, Erkand Qerimaj akuza të rënda presidentit të FSHP: Fsheh raste me doping, shpërdoron lekët e taksapaguesve

Shkruar nga NEWSPORT
“Shporru, hajdut”, Erkand Qerimaj akuza të rënda

Peshëngritësi Erkand Qerimaj ka ngritur akuza të rënda për presidentin e Federatës Shqiptare të Peshëngritjes, Elez Gjoza. Rekordmeni shqiptar deklaron se kreu i FSHP ka fshehur disa raste me doping dhe kërkon dorëheqjen e menjëhershme të tij.

Qerimaj shprehet se ka prova që e vërtetojnë këtë dhe se duhen zgjedhje të reja në FSHP pasi Gjoza shpërdoron lekët e taksapaguesve.

“Skandali i fundit ne federaten e peshngritjes, rasti i fundit i nje rasti sportist qe esht kapur me doping eshte mbajtur i fshehur nga federata dhe institucionet per te mbrojtur Federaten dhe Elezin . Mendimi  eshte qe urgjentisht Elez Gjoza te japi Dorheqjen e te behen zgjedhje te reja. Drejton Federaten qe ne Vitin 2013 dhe ka bere 3 Mandate me Shume Skandale.

Fondi dhe Federata eshte per sportistet e Tranjeret, jo per te shkuar ne xhepat e medhenje te Presidentit. Ku realizon Turizem me njerzt e Familjes me leket e taksapaguesve!!! Shporru nga Federata! Hajdut... Mashtrues. Mendimi Im Erkand Qerimaj. Kampion Europe Bote  qe nga vitit 2002”, akuzon Qerimaj.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga