Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

"Shkruam HISTORINË", Megi Doçi: Emocione të mëdha, tifozët derdhen lot, synojmë maksimumin

Shkruar nga NEWSPORT
"Shkruam HISTORINË", Megi Doçi: Emocione të

Arritja historike në grupet e Champions League për femra ka ngjallur interes të madhë në opinionin e mbarë vendit. Golashënuesja Megi Doçi ka folur për Over Sport duke shfaqur pritshmëritë dhe emocionet që ekipi përjetoj nga kjo arritje.

Deklarata e Megi Doçi për Over Sport:

"Ishte emocionuese dhe pasi shikuam tifozët që derdhën lot nga sytë e tyre nuk kishte gjë më emocionuese. Ky ishte një objektiv që kemi punuar me vite dhe e kemi ditur shumë mirë se çfarë na priste dhe ishim përgatitur shumë. Duke e ditur që ekipi ka pasur më shumë se 25 lojtare këtë sezon, besoj që ka pasur shumë kualitet dhe vajzat e ardhura nga Brazili, Amerika dhe Meksika ka rritur shumë cilësinë. Vllaznia ka bërë shumë mirë dhe mendoj që mund të ecim shumë. Ne do të kemi grup ferri sepse kanë forcë dhe finaca shumë më të mëdha se ne, por me 2-3 përforcime që do të bëjë ekipi dhe stafi pasi është e dukshme dhe ne e dimë që duhen përforcime për të arritur aty ku duhet. Ne kemi bërë histori dhe kemi shënuar me gërma të arta emrin, pa harruar dhe sakrificë e madhe ku shumë prej nesh janë larg familjeve të tyre. Objektivat e radhës do të shfaqen në vazhdim nga stafi pasi jemi akoma në emocionet e kualifikimit. Ekipet do të jenë të një niveli të lartë dhe kjo është fakt, por ne si Vllaznia do të shkojmë të bëjmë maskismumin dhe të shijojmë çdo ndeshje në grupe. Dua të punoj dhe të shënoj shumë më shumë dhe të thyej rekordet ndeshje pas ndeshje. Është një punë e vazhdueshme dhe motivi kryesorë është presidenti i ekipit pasi ka bërë një investim prej vitesh dhe më në fund çdo gjë u konkretizua me këtë arritje. Është shumë emocionuese të jesh pjesë e ekipit të meshkujve, dhe është shumë me i madh emocioni kur shikon ato tifoz aq të zjarrtë që mungon te vajzat. Ftesa kam pasur dhe nga ekipe të mëdha dhe kush nuk do të donte të ishte pjesë, por tani nuk është momenti. Po punojmë shumë dhe shpresoj që në të ardhmen të vij një ftesë e duhur ku te vlej puna dhe dedikimi".

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga