Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

“Scudetto? Milani është për Champions League”, Scaroni: Humbja në derbi ishte turp, por pres ndeshjen e kthimit

Shkruar nga NEWSPORT
“Scudetto? Milani është për Champions League”,

Ish-presidenti i Milanit, Paolo Scaroni dha një intervistë për Sky, ku foli rreth kuqezinjve. Aktualisht, Scaroni, pjesë e Elliott ruan një përqindje minoritare në aksionet e Milanit, por sidoqoftë është ende në skuadër edhe pse jo si forcë vendimmarrëse. Ai shprehet se Milani i tij duhet të jetë gjithmonë në Champions dhe të synojë fitimin e këtij trofeu.

“Milani duhet të jetë gjithmonë në Champions League. Mjaft, nuk ka qëllime të tjera. Po sikur të më pëlqen të fitoj kampionatin? Po shumë, por ky nuk është qëllimi ynë numër një. Ne jemi një klub i madh global, duhet të jemi në Champions League sepse duam që tifozët tanë në mbarë botën të na shohin.

Kështu mendoj unë. Nga ky këndvështrim, të qenit i pari është një hap në atë drejtim. Më pas duhet të them se ndeshjet e tjera si ajo e së shtunës së kaluar më rrezikuan arteriet koronare, përndryshe kemi luajtur disa ndeshje të mira në këtë periudhë.

Është turp për atë derbi që humbëm keq. Ka ndeshje kthimi, do të jetë Milan-Inter dhe unë do të shkoj sepse nuk është ndeshje jashtë. Nuk shkova në Inter-Milan sepse ishte një ndeshje jashtë fushe, por do të shkoj në Milan-Inter dhe jam i sigurt se do të bëjmë shumë mirë”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga