Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Scolni në sulm ndaj Hollandës: Sot do të formojmë ekipin, nuk e kam parë të arsyeshme aktivizimin e Dybalas

Shkruar nga NEWSPORT
Scolni në sulm ndaj Hollandës: Sot do të formojmë ekipin,

Argjentina do zhvilloi ditën e nesërme(9 dhjetor), në orën 20:00 sfidën e radhës kundë Hollandës. Ndeshja e vlefshme për fazën çerekfinale të Kupës së Botës, do të përcaktojë ekipin që do të vijojë aventurën në këtë kompeticion.

Trajneri Lionel Scaloni ka folur në konferencën për shtyp mbi takimin e rëndësishëm me Hollandën. Scaloni ka mbajtur të fshehtë planet e tij për ditën e nesërme, por i ka dhënë fund polemikave mbi aktivizimin e Dybalas.

Deklarata:

“Ndeshja e nesërme do të jetë e këndshme për t’u parë, janë dy skuadra që synojnë gjithmonë të sulmojnë.

De Paul? Ai është Në rregull. Do të shohim në stërvitjen e sotme se si të formojmë ekipin. Ai dhe Di Maria u stërvitën, por ka ende një ditë për të vlerësuar ekipin.

Dybala është në formë shumë të mirë, por unë nuk e kam parë ende të arsyeshme ta aktivizoj, ndaj nuk ka luajtur. Jam shumë i kënaqur me sjelljen e tij dhe mbi të gjitha me formën”

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga