Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Sarri te Chelsea, për të hy 'mik' 'ylli' i skuadrës

Shkruar nga NEWSPORT
Sarri te Chelsea, për të hy 'mik' 'ylli' i

Maurizo Sarri nuk është më pjesë e ekipit të Napolit pasi në krye të ekipit italian tashmë është vënë Carlo Ancelotti. Duket se destinacioni i ri i Sarrit do jetë Londra dhe më konkretisht skuadra e Chelseas. Gazzetta dello Sport shkruan se trajneri është shumë pranë kalimit në 'Stamford Bridge' dhe për të po këmbëngulin edhe vetë lojtarët e Chelseas.

Më konkretisht është Eden Hazard ai i cili po lobon më së shumti për 59-vjeçarin. Belgu ka pyetur shokun e tij të kombëtares Mertens për Sarrin dhe duket se ai është bindur nga fjalët e sulmuesit të Napolit. Duket se Sarri vitin tjetër do drejtojë Chelsean dhe futbollistët po e presin me padurim atë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga