Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Rrezikon rënien në La Liga2, SEVILLA ndan ZYRTARISHT rrugët me Jorge Sampaolin

Shkruar nga NEWSPORT
Rrezikon rënien në La Liga2, SEVILLA ndan ZYRTARISHT rrugët me

Jorge Sampaoli nuk do të jetë më trajner i Sevillas në ndeshjet e mbetura të këtij sezoni. Skuadra spanjolle ka ndarë rrugët zyrtarisht me timonierin. Vetëm 2 pikë mbi zonën e ftohtë kanë bërë që drejtuesit të marrin masa ndaj Sampaolit.

63-vjeçari në 31 ndeshje në krye të Sevillas ka mundur të fitojë 13 të humbë 12 dhe vetëm 6 sfida në barazim. Por gjithsesi nëse në kampionët gjërat nuk janë shumë mirë, në Europa League kanë mundur të sigurojnë çerekfinalen.

Ndërsa sipas raportimeve nga Spanja, zëvendësuesi i Sampaoli-t në stolin e Sevilla-s pritet të jetë Jose Luis Mendilibar, i cili theksohet se do të zyrtarizohet në orët e ardhshme.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga