Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Ronaldo largohet nga Real Madridi? Perez zbulon detajet e fundit dhe pranon vendimin e CR7-ës

Shkruar nga NEWSPORT
Ronaldo largohet nga Real Madridi? Perez zbulon detajet e fundit dhe pranon

Real Madridi ka mundur të shkuajë historinë me gërma të arta në Champions League, pasi mbrëmjen e djeshme madrilenë mundën të fitojnë për të tretën herë radhazi këtë trofe ndaj Liverpoolit që u tregua i pafuqishëm përballë më të mirëve.

Pas ndeshjes, mediat e huaja komentuar fjalën që Cristiano Ronaldo tha pas ndeshjes, ku shpjegonte në një mënyrë se ky ishte suksesi i fundit për të me bluzën e Realit. U tha se  Ronaldo në një formë apo në një tjetër konfirmoi largimi nga skuadra pas këtij suksesi.

Lidhur me këtë gjë ka folur pas ndeshjes presidenti i klubit, Florentino Perez i cili ka shpjeguar se CR7-ta ka një kontratë me Realin dhe se ai është i lumtur, por në fund të fundit do respektohet çdo vendim i tiji.

"Mos më pyesni në këtë ditë që po festojmë Championsin, për diçka të tillë. Të gjithë kanë të drejtën të flasin. Por, i rëndësishëm është klubi. Tani jemi duke festuar. Ai ka qenë i lumtur, është i lumtur dhe do vazhdojë të jetë i lumtur. Nuk është çështja do rrijë apo jo, ai ka një kontratë me Realin. Sot është një festë për të gjithë madrilenët, dhe nuk jam këtu për të folur për një lojtar në veçanti. Marrëdhënia ime me Ronaldon është shumë e mirë", u shpreh Perez pas përfundimit të finales së madhe. /NEWSPORT.AL/

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga