Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

RISI/ "Epoka" e rrjeteve sociale, Champions League vjen edhe në Facebook

Shkruar nga NEWSPORT
RISI/ "Epoka" e rrjeteve sociale, Champions League vjen edhe në

Njëri prej kompeticioneve futbollistike më të ndjekur në botë Champions League do të transmetohet dhe në "Facebook" në kontinentin e Amerikës Jugore.

Marrëveshja është arritur me UEFA-n për të transmetuar 32 ndeshje në vit për vendet e Amerikës Latine nga viti 2018-2021.

Rrjetet sociale kanë fituar hapësirë të madhe në transmetimin e aktiviteteve futbollistike ku "Amazon" ka marrë të drejtën e transmetimit të 20 ndeshjeve të Premier League për 3 vite duke nisur nga sezoni 2018/2019.

Tags:

BOTA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga