Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Rinovoi kontratën me Ferrarin, Charles Leclerc: Më e mira ende nuk ka ardhur, dua të fitoj titullin

Shkruar nga NEWSPORT
Rinovoi kontratën me Ferrarin, Charles Leclerc: Më e mira ende nuk ka

Tashmë është zyrtare, Charles Leclerc dhe Ferrati do të vazhdojnë që të punojnë sëbashku përtej vitit 2024. Ende nuk është specifikuar se deri kur është e vlefshme kontrata e re, por në media thuhet se rinovimi është arrtiur deri në vitin 2026.

Ndërkaq, pas lajmit të rinovimit, vetë piloti i Ferrarit foli para mediave. Leclerc u shfaq mjaft i lumtur për rinovimin, ndërkohë që u shpreh se më e mira për të dhe italianët nuk ka ardhur akoma.

“Jam shumë i lumtur që do të vazhdoj të vesh tutat e Ferrarit në sezonet e ardhshme. Të garoj për Ferrarin është ëndrra ime prej moshës 3-vjeçare. Kjo skuadër është familja ime e dytë. Në 5 vitet e fundit kemi shkruar faqe të paharrueshme.

Por, mendoj se më e mira ende nuk ka ardhur dhe mezi pres të nisim sezonin e ri. Objektivi është që makina të jetë konkurruese në çdo garë. Ëndrra ime mbetet ajo e të fituarit titullin me Ferrarin dhe t’iu dhuroj tifozëve diçka të gëzueshme”, është shprehur Charles Leclerc

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga