Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Red Bull dhe Verstappen pa rival në Formula 1, 18-vjeçari i Ferrarit shpallet “Piloti i Ditës”

Shkruar nga NEWSPORT

Çmimi i Madh i Arabisë në Formula 1 ka përfunduar dhe është konfirmuar dominimi i Red Bull. Max Verstappen e mbylli si vend i parë, ndërsa shoku i skuadrës Perez si i dyti. Njëjtë si dhe në garën e parë.

Podiumin e mbylli Leclerc. Piloti i Ferrarit nuk ia doli të marrë më shumë, ndërsa dominimi i Red Bull dukej dukshëm. Hamilton në anën tjetër vendosi xhiron më të shpejtë, ndërsa e mbylli si i nënti.

Në anën tjetër, zëvendësues i Sainz te Ferrari, Oliver Bearman, është shpallur nga tifozët si “Piloti i Ditës” me 28% të votave. Vetëm 18-vjeç, Bearman ia doli që të kapë vendin e 7, pasi u nis i 11-ti.

Momenti i fundit të garës: (VIDEO)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga