Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Reali zbraz “xhepat”, 70 milionë euro për 16-vjeçarin brazilian

Shkruar nga NEWSPORT
Reali zbraz “xhepat”, 70 milionë euro për

Real Madrid nuk është kursyer aspak sa i takon lojtarit Endrick. “Los Blancos” janë të “çmendur” pas talentit brazilian, teksa raportohet se drejtuesit kanë arritur marrëveshjen me Palmeiras për transferimin e lojtarit.

Sipas asaj që raporton "UOL Esporte", raportojnë se Los Blancos do të paguajnë 70 milionë euro për të siguruar shërbimet e tij. Talenti brazilian megjithatë nuk do të mund t’i bashkohet skuadrës braziliane deri në korrik të vitit 2024, kur i mbush 18 vjet.

Endrick konsiderohet si njëri prej talenteve më të mëdhenj dhe është kërkuar nga disa skuadra të njohura si PSG dhe Chelsea të cilët i “bën të gjitha” por në fund humbën nga Real Madrid, thekson ky raport.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga