Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

PSG gjen zëvendësuesit e Mbappes, gati 330 milionë euro për dy “yjet” e Serie A

Shkruar nga NEWSPORT

Paris Saint-Germain e ka pranuar tashmë faktin që Kylian Mbappe do të largohet nga kryqyteti francez, për të nisur aventurën e ëndrrave në Spanjë, te Real Madrid. Drejtuesit e klubit francez kanë filluar të lëvizin për të gjetur sulmuesit që do të plotësojnë "boshllëkun" e 25-vjeçarit.

Victor Osimhen dhe Rafael Leao janë dy lojtarët e spikatur nga drejtuesit parizienë për të zëvendësuar Mbappen. Napoli dhe Milani vështirë se do t’i lëshojnë dy lojtarët më të mirë të ekipit, por PSG është i gatshëm të paguajë klauzolën e tyre.

180 milionë euro për Osimhen dhe 150 për Leaon, PSG pritet të shpenzojnë plot 330 milionë euro për të siguruar shërbimet e dy sulmuesve. Shuma marramendëse, por për “xhepat” e presidentit Nasser Al-Khelaifi nuk janë aspak problem.

[caption id="attachment_725145" align="alignnone" width="659"]Osimhen & Leao Osimhen & Leao[/caption]

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga