Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Presidenti i Turqisë, Erdogan: Ronaldon e eliminuan për arsye politike, tani do shkojë në Arabinë Saudite

Shkruar nga NEWSPORT
Presidenti i Turqisë, Erdogan: Ronaldon e eliminuan për arsye

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka folur për Botërorin e Katarit dhe ndër të tjera është ndalur edhe te Cristiano Ronaldo. Erdogan hedh dyshime se ka pasur ndërhyrje politike për eliminimin e Portugalisë dhe gjithashtu zbulon të ardhmen e Ronaldos.

“Për fat të keq ata kanë vendosur një veto politike ndaj tij sepse ai mbron çështjen palestineze. Dërgimi i një lojtari si Ronaldo në fushë vetëm 30 minuta nga fundi i prishi psikologjinë dhe ia hoqi energjitë. Sipas informacioneve që kam marrë, tani ai do të shkojë në Arabinë Saudite.”-tha presidenti.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga