Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Presidenti i PSG “thumbon” Real Madridin: Këtej feston Championsin e pastaj krijon Super League

Shkruar nga NEWSPORT
Presidenti i PSG “thumbon” Real Madridin: Këtej feston

Marrëdhëniet e Real Madrid dhe Paris Saint-Germain janë të tensionuar tejmase sidomos pas rinovimit të Mbappe. Presidenti i La Liga, Javier Tebas shpeshherë ka sulmuar klubin parizien me deklarat dhe kësaj rradhe është vetë presideni i PSG, Al-Khelaifi që në një intervistë me Diario AS thumbon madrilenët.

“Është e çuditshme sesi Real Madrid feston fitimin e Champions League. Është e rrallë që të shkosh kundër kompetiucionit edhe prapë të marrësh pjesë në të dhe ta festosh duke fituar.”- deklaron Al-Khelaifi për median.

Kryesori i PSG dukshëm flet për mbështetjen e Real Madrid në projektin e Super League. Parizienët i qëndrojnë besnik UEFA-s në projektin e Champions League dhe kanë dalë fuqishëm kundër idesë së një lige tjetër.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga