Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Presidenti Cardinale: Do të jem si Berlusconi, dua Scudetton dhe Ibrahimovic te Milani

Shkruar nga NEWSPORT
Presidenti Cardinale: Do të jem si Berlusconi, dua Scudetton dhe

Presidenti i Milanit, Gerry Cardinale dha një intervistë për Class CNBC për projektin e tij kuqezi dhe ambiciet që ai ka për të ardhmen e ‘Djallit’. Amerikani ka vendosur një bast të rëndë teksa shprehet se do të synojë nivelet e Milanit të Berlusconit.

“Objektivi është të kthehemi në lavditë e Milanit të së kaluarës, atë të Berlusconit. Ne jemi klubi me numrin më të madh të titujve të Champions League pas Real Madrid. Ne synojmë Scudetton dhe duam të ecim përpara sa më shumë, sa më shumë që të jetë e mundur në Europë.

Zlatan është një lider, po e njoh dhe më pëlqen shumë. Mendoj se ai është një lider i lindur, ne kemi nevojë për personazhe të tillë. Ai mund të na shërbejë si këshilltar për mua, por edhe si lider në raport me ekipin. Varet  nga ai, ne po e diskutojmë."

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga