Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Pochettino paralajmëron presidentin Boehly: Këtu vendos unë!

Shkruar nga NEWSPORT
Pochettino paralajmëron presidentin Boehly: Këtu vendos unë!

Mauricio Pochettino lëshoi ​​​​një paralajmërim për pronarin e Chelseat për vizitat e tij të papritura në dhomat e zhveshjes.

Ish-trajneri i Tottenham Hotspur u prezantua zyrtarisht si trajneri i ri i Chelseat të premten, ku lëshoi ​​një paralajmërim të fshehtë ndaj pronarëve të Chelseat, Todd Boehly dhe Behdad Eghbali dhe sqaroi se është menaxheri ai që merr thirrjet për çështjet e futbollit.

"Gjithmonë ata kanë nevojë të komunikojnë me mua dhe unë duhet të di të përgatitem më pas. Kryetrajneri ose menaxheri është ai që vendos çështjen, si do të funksionojë, jo. Në dhomën e zhveshjes, në fushë, në fushë stërvitore… gjithashtu me drejtorin sportiv, të gjithë së bashku, për të krijuar linjën e duhur”.

Nga fundi i sezonit 2022/23, Boehly hyri në dhomën e zhveshjes së Chelsea pas një humbjeje nga Brighton në Premier League dhe thirri lojtarët për një paraqitje të turpshme. Një veprim që kapi në befasi të gjithë dhe bëri bujë në media.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga