Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Jamie CARRAGHER i prerë: RONALDO e mbylli karrierën me një intervistë me Piers Morgan, ndërsa MESSI…

Shkruar nga NEWSPORT
Jamie CARRAGHER i prerë: RONALDO e mbylli karrierën me një

Pas Gary Neville, tashmë ishte radha e Jamie Carragher të komentonte transferimin e Cristiano Ronaldos te skuadra Al Nassr, me portugezin që ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2025 dhe do të fitojë 200 milionë euro në sezon.

Për ish-lojtarin e njohur të Premier League, zgjedhja e CR7 për të kaluar në Arabinë Saudite ishte një fund i trishtuar për karrierën e tij, ndërsa nuk nguroi ta krahasonte me Lionel Messin i cili vetmë 10 ditë më parë ngriti lart trofeun e Kupës së Botës me Argjentinën.

Është një fund i trishtuar për të, apo jo? “Ronaldo e mbyll karrierën e tij me një intervistë me Piers Morgan ndërsa Messi fiton Kupën e Botës”, deklaroi ai prerazi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga