Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Pas Leclerc një tjetër pilot rinovon, skuadra e Formula 1 i beson të ardhmen

Shkruar nga NEWSPORT
Pas Leclerc një tjetër pilot rinovon, skuadra e Formula 1 i beson

Lando Norris do vazhdojë te McLaren në Formula 1, për një kohë më të gjatë se fundi i vitit 2025. Kështu kontrata është zgjatur me një afat që nuk bëhet i ditur, por mesa duket do jetë për një kohë të gjatë.

Ka 6 vite tashmë që Lando Norris është me skuadrën e McLaren. Dhe skuadra e njohur në Formula 1 e pa rrugën e duhur, që t’i vërtetojë besimin.

“McLaren ishte si shtëpi që prej ditës së parë. Jam i lumtur që po qëndroj me njerëzit që jam rritur, që më kanë zhvilluar si shofer dhe që më bën atë që jam sot. Skuadra është më e fortë se asnjëherë”, u shpreh ndër të tjera Norris. Ky rinovim vjen pasi dhe Charles Leclerc e zgjati me Ferrarin, kontratën që i skadonte këtë vit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga