Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Pak “buzëqeshje” për Milanin, kuqezinjtë marrin një lajm fantastik

Shkruar nga NEWSPORT

Milani po kalon ndoshta periudhën më të errët të viteve të fundit. Kuqezinjtë prej tre javësh nuk njofin fitore në Serie A ndërsa në Superkupë u mposhtën turpshëm me rezultatin 3-0 nga rivalët e Interit. Mbrëmë, Lazio u uli kokën duke i dhënë një shuplakë me katër gola për të konfirmuar “zyrtarisht” momentin negativ.

Dëmtimet janë një nga faktorët që kanë ndikuar në formën e keq dhe mbi të gjitha mungesa e portierit Maignan. Gardiani francez shihet si një nga më të mirët e pozitës së tij në Europë dhe dëmtimi i pësuar para Botërorit parashikoi një mungesë të gjatë nga fushat e lojës.

Mirëpo, testet e fundit mjekësore japin lajmin e mirë se rikuperimi po ecën me hapa gjigant dhe koha e rikthimit është shkurtuar me 50%. Presidenti, Scaroni në një interivstë ditën e sotme zbulon se gardiani do të jetë plotësisht i gatshëm ndaj Tottenham në Champions League.

[caption id="attachment_674124" align="alignnone" width="468"] Mike Maignan, poriteri i Milanit[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga