Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

‘Ogur’ i mirë për kualifikimin, në Moldavi gjykon skocezi që arbitroi Shqipërinë në Euro 2016

Shkruar nga NEWSPORT
‘Ogur’ i mirë për kualifikimin, në Moldavi gjykon

Kombëtarja shqiptare do të përballet me Moldavinë të premten në orën 18:00 për të zhvilluar ndeshjen e parafundit të fazës së grupeve për kualifikueset e Euro 2024. Jemi shumë pranë ëndrrës Gjermani 2024 dhe kuqezinjve u duhet vetëm 1 pikë në këto 2 sfidat e mbetura.

Si një ogur i mirë për suksesin e Shqipërisë, në këtë ndeshje do të gjykojë një arbitër i njohur për ne. Skocezi William Collum do të jetë bilbili kryesor, i cili ka gjykuar edhe më parë Shqipërinë pikërisht në Euro 2016 përballë Francës në atë humbje 2-0.

Collum do të ndihmohet nga bashkëatdhetarët e tij Francis Connor dhe David McGeachie, ndërsa i katërt do të jetë Kevin Clancy.

Kryesor: William Collum

Asistent 1: Francis Connor

Asistent 2: David McGeachie

I katërt: Kevin Clancy

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga