Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Nuk u pranua kurrë nga tifozët, De Biasi jep dorëheqjen pas 3 vitesh nga kombëtarja e njohur

Shkruar nga NEWSPORT
Nuk u pranua kurrë nga tifozët, De Biasi jep dorëheqjen pas 3

Gianni De Biasi nuk do të jetë më trajner i Azerbajxhanit. Ish-timonieri i Shqipërisë ka mbyllur kështu aventurën e tij me Azerbajxhanin.

Italiani largohet nga kombëtarja pa përfunduar kontrata, ndërsa i ka drejtuar për 3 vite e 4 muaj. Në këtë shtet De Biasi nuk u pranua kurrë nga tifozët.

Kujtojmë se në kualifikueset e Euro 2024, Azerbajxhani u rendit në vendin e 4-të në grupin F. në 8 ndeshje ia doli që të grumbullojnë 7 pikë, 5 humbje, 2 fitore dhe 1 barazim.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga