Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Nuk siguruan dot kualifikimin në Kupën e Botës, kombëtarja e njohur mbetet pa trajner

Shkruar nga NEWSPORT
Nuk siguruan dot kualifikimin në Kupën e Botës, kombëtarja e
Meksika ishte pa fat në fazën e grupeve në Kupën e Botës, teksa edhe pse fituan ndaj Arabisë Saudite dhe grumbulluan kuotë të njëjtë pikësh me Poloninë, nuk mjaftoi për të siguruar një biletë për fazë tjetër të këtij turneu. Menjëherë me të përfunduar sfida me Arabinë Saudite ka përfunduar edhe skeperienca e Gerardo Martinos në stolin e Meksikës. Trajneri konfirmoi lamtumirën e tij në konferencën për shtyp: "Nuk ka asnjë arsye tani që më bën të mendoj se e ardhmja duhet të jetë ndryshe. Kontrata skadoi kur arbitri vërshelleu në fund të ndeshjes. Nuk kishte asgjë për të bërë", deklaroi timonieri, i cili mori drejtimin e Meksikës në janar të vitit 2019.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga