Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Ndeshja zgjat 4 orë, Djokovic merr “hak” ndaj Alcaraz

Shkruar nga NEWSPORT
Ndeshja zgjat 4 orë, Djokovic merr “hak” ndaj Alcaraz
Një finale spektakolare ishte ajo e Cincinnatit mes Novak Djokovic dhe Carlos Alcaraz. Një duel që spektaklim dhe emocionet i ka të garantuara dhe si e tillë zgjati thuajse 4 orë. Në fund ai që festoi ishte tenisti serb. Seti i parë shkoi në favor të 20-vjeçarit me shifrat 7-5, teksa kur dukej se edhe i dyti do të ishte në krahun e tij, një kthesë e papritur bëri që gjithçka të përfundontenë favor të serbit. Edhe setin e tretë e fitoi Djokovic me shifrat 7-6 dhe tashmë ishte në avantazh me sete 2-1. Në këtë mënyrë serbi fitoi Masterin e Cincinnatit, duke koleksionuar trofeun e 95-të individual në karrierë, ndërsa mori kështu “hak” ndaj Alcaraz për atë finale të humbur në Ëimbledon. Gjithësei dyshja duhet të mbledhin forcat pasi përpara qështë një tjetër eveniment US Open, titulli i fundit Grand Slam për këtë sezon dhe tashmë një tjetër përballje mes tyre duket në horizont.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga