Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Ndarja nga jeta e Mbretëreshës së Anglisë, Cristiano RONALDO i pikëlluar

Shkruar nga NEWSPORT

Ndarja nga jeta e Mbretëreshës së Anglisë, Elizabeth II ka trishtuar edhe Cristiano Ronaldon. Ylli portugez ka bërë një postim në rrjetet sociale ku shfaqet i pikëlluar.

Lojtari i United ka kaluar vite të mrekullueshme në Mbretërinë e Bashkuar dhe këtë e tregon në rreshtat e tij. Në postimin e bërë në kanalin zyrtar në facebook, Cristiano Ronaldo shkruante:

“Shtatë vite të karrierës sime u luajtën në Premier League, duke e bërë këtë sezonin tim të tetë që jetoj në Angli.

Gjatë gjithë këtyre viteve, kam ndjerë dashurinë e përjetshme të MB-së për Mbretëreshën e saj dhe sa e rëndësishme ishte dhe do të jetë përgjithmonë Madhëria e saj për popullin britanik.

I kushtoj nderimin tim kujtimit të saj dhe vajtoj këtë humbje të pazëvendësueshme me vendin që kam mësuar ta quaj shtëpi. Mendimet dhe lutjet e mia janë me familjen mbretërore”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga