Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Mposhti pas 54 sekondash kundërshtarin irlandez, Florian Marku: U riktheva siç duhet, faleminderit për mbështetjen

Shkruar nga NEWSPORT
Mposhti pas 54 sekondash kundërshtarin irlandez, Florian Marku: U riktheva
Florian Marku u rikthyer në ring pas më shumë se 1 viti mungesë. Boksieri shqiptarë mbrënjen e djeshme ne “AO Arena” në Manchester arriti të mposhte menjëherë Dylan Moran. Në faakt Marku arriti që të “bombardonte” me grushte kundërshtarin dhe që në 54 sekodat e para arriti të fitonte këtë duel.  Padiksutim një arritje për shqiptarin, i cili vazhdon të thellojë rekordin e tij, pasi tashmë ka arritur 13 fitore dhe vetëm 1 barazim në boksin profesionisht për peshat e lehta. “U riktheva siç duhej! Faleminderit Zotit për fitoren e ditës së sotme. Edhe pse ndeshja zgjati 54 sekonda në Ring, kampunuar me muaj të tërë me ekipin tim për këtë përformancë. Ju falenderoj të gjithëve për mbështetjen”, ka shkruar Marku në rrjetet sociale.
 
View this post on Instagram
 

A post shared by Florian Marku (@florianmarku)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga