Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Mbappe “ndryshon” idhull: Kur isha i vogël doja vetëm Ronaldon, tani jam rritur dhe vlerësoj aftësitë e Messit

Shkruar nga NEWSPORT
Mbappe “ndryshon” idhull: Kur isha i vogël doja vetëm

Kylian Mbappe ka qenë përher një admirues i Cristiano Ronaldos. Kemi parë shumë foto nga dhoma e sulmuesit francez, që është e mbushur me postera dhe artikuj për portugezin.

Por duket se Mbappe po i bën “dalje” CR7-ës dhe vlerëson dhe Messin në të njejtën mënyrë. Kujtojmë që ish-lojtari i Monacos ka qenë shok ekipi me argjentinasin në kohën kur ky i fundit aktivizohej për PSG.

Në një transmetim të drejtpërdrejtë në mediat sociale, Mbappe tha:

“Unë e dua Cristianon dhe kam qenë një fans i madh i tij kur isha i ri, por më pas fillova të kuptoj se Messi është i jashtëzakonshëm. Kur je një tifoz i madh i Cristianos, nuk e kupton se sa i mirë është Messi, sepse e do CR7. Por tani jam rritur dhe më pëlqejnë të dy”, është shprehur ylli i Paris Saint-Germain.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga