Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Lojtari i City-it kalon provën e fundit për Arabinë Saudite

Shkruar nga NEWSPORT
Lojtari i City-it kalon provën e fundit për Arabinë Saudite

Riyad Mahrez ka kaluar me sukses testet mjekësore te skuadra e Al-Ahli. Algjeriani është futbollisti i radhës që i bashkohet “kolonisë arabe”. Ai gjen atje Edouard Mendyn dhe Roberto Firminhon.

Klubi arab do të derdhë në arkat e klubit të Manchester City-it plot 35 milionë euro. Ndërkohë Pep Guardiola ka deklaruar se dëshiron të ketë në radhët e skuadrës së tij, Raphinhan.

Vitet e fundit, Arabia Saudite është shndërruar në tokën e premtuar e të shumë futbollistëve europianë, që kanë zgjedhur milionat para cilësisë së futbollit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga