Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Lojtari i bardhebluve ‘thumbon’ pas humbjes së Partizanit në derbi: Ky qytet e ka emrin Tirona, kthehuni në Laprakë

Shkruar nga NEWSPORT
Lojtari i bardhebluve ‘thumbon’ pas humbjes së Partizanit

U luajt pasditen e sotme derbi mes Tiranës dhe Partizanit në Basketboll. Bardheblutë fituan bindshëm me rezultatin e thellë 103-77 në sallën sportive ‘Farie Hoti’. Një ndeshje e dominuar nga lojtarët e Tiranës nga minuta e parë deri tek e fundit duke mos kaluar asnjëherë në disavantazh.

Menjëherë pas fitores festa ka qenë e madhe, sigurisht nuk kanë sesi të mungojnë thumbimet. Është Redi Vogli, legjenda e klubit dhe idhulli i tifozërisë që me një postim në rrjete sociale zbulon ‘pronësinë’ e qytetit.

“Ky qytet e ka emrin Tirona”, shkruan ai në Facebook, ndërsa në Instagram ndaj një foto nga festa në dhomat e zhveshjes me diçiturën: Kthehuni në Laprakë.

 

[gallery jnewsslider="true" ids="723168,723167"]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga