Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Lajmi i fundit/ Leicester zgjedh trajnerin e ri pas shkarkimit të Rainerit

Shkruar nga NEWSPORT

Craig Shakespeare do të marrë ofertën nga klubi i Leicester City për të drejtuar skuadrën deri në fund të sezonit, sipas asaj që bën të ditur “BBC”.

Shakespeare ishte ndihmësi i Claudio Ranieri dhe ka marrë drejtimin e ekipit, që pas shkarkimit të italianit në muajin shkurt.

“Dhelprat” i kanë fituar të dy ndeshjet nën urdhrat e Shakespeare kundër Liverpool dhe Hull. 53-vjeçari nuk ka qenë kurrë trajneri i parë në karrierë.

shekspir

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga