Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

La pas Ancelottin dhe Solskjaer, Premier League mëson trajnerin më të mirë

Shkruar nga NEWSPORT

Dean Smith ka fituar çmimin e muajit në Premier League për trajnerin më të mirë. Trajneri i Aston Villas në Angli ka lënë pas Carlo Ancellotin e Everton dhe Gunar Solskjaer të United.

Kjo është hera e tretë që trajneri i Villas nominohet për çmimin e trajnerit të muajit, ndërsa ishtë mes më të mirëve edhe në shtator dhe nëntor. Premier League në Angli motivon çdo muaj trajnerët dhe lojtarët me çmimet për më të mirët.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga