Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Kupa e Gjermanisë njeh 8 të kualifikuarat e para, Gjasula eleminon gjigantin e Bundesligës

Shkruar nga NEWSPORT

Kupa e Gjermanisë ka zhvilluar 8 përballjet e radhës të vlefshme për fazën e 1/8-ave. Mes ekipeve big të kualifikuara spikat eleminimi i makthit të Bayern, Monchenglandbah. Ekipi i Gjasulas, Darmstad ka arritur të mposht me shifrat 2-1 ekipin e Bundesligës.

Hoffenheim ka mund me shifrat e thella 5-1 Schalken, e cila po vijon luftën për mbijetesë në kampionat. Ëolfsburg dhe Bochum kanë arritur të kualifikohen me rezultate minimale.

Rezultatet e 8 takimeve:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga