Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

KOSOVË/ Llapi mposht Gjilanin dhe merr kreun e renditjes, Dukagjini bën detyrën në shtëpi

Shkruar nga NEWSPORT
KOSOVË/ Llapi mposht Gjilanin dhe merr kreun e renditjes, Dukagjini

Janë luajtur ditën e sotme dy ndeshjet hapëse të javës së 6-të të Superligës së Kosovës. Llapi u përball me Gjilanin ndërsa Dukagjini me Fushë Kosovën.

Skuadra e Gjilanit u surprizua në transfertën e Llapit dhe u mposht me rezultatin 2-1. Një 3 pikësh mjaft i rëndësishëm për skuadrën vendase, teksa për ‘skifterat’ janë sirena alarmi të cilët pas kësaj humbje renditen në vendin e tetë me vetëm 4 pikë, ndërsa Llapi merr kreun e tabelës.

Në krahun tjetër Dukagjini ka bërë detyrën duke fituar në shtëpi përballë Fushë Kosovës. Skuadra dukagjinase fitoi me rezultatin minimal 1-0, duke marrë kështu një 3 pikësh që e dërogn në vendin e shtatë të klasifikimit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga