Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

ZYRTARE/ Merkato për notën "10", Suhareka e Shpëtim Duros transferon ish-in e Kastriotit

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Merkato për notën "10", Suhareka e Shpëtim
Shpëtim Duro (m) - Nikola Stijepovic duke firmosur kontratën (d)

Suhareka e  Shpëtim Duros vazhdon që të jetë mjaft aktive në merkato. Ekipi arriti që të ngjitej në Supergliën e Kosovës për sezonin e ardhshëm, dhe ka nisur menjëherë furishëm merkaton.

Pasi zyrtarizoi dy lojtarë të njohur si Lorik Boshnjaku dhe sulmuesi Alden Skrijelj, klubi i Suharekës ka transferuar një tjetër lojtar.

Bëhet fjalë për Nikola Stijepovic. Mbrojtësi i majtë është lojtari më i ri i Suharekës, me këta të fundit që e transferojnë me parametra 0, pasi futbollistit i kishte përfunduar kontrata me Voska Sport.

Por malazezi është i njohur edhe në Shqipëri. Pasi në sezonin 2018-2019 dhe gjysmën e sezonin pasardhës, Stijepovic ka mbajtur veshur fanellën e Kastriotit. Tashmë, malazezi është gati për një aventurë të re krah Shpëtim Duros.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga