Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

E KRYER/ Nazmi Gripshi “tradhton” Ilir Dajën, surprizon me skuadrën e re

Shkruar nga NEWSPORT
E KRYER/ Nazmi Gripshi “tradhton” Ilir Dajën, surprizon me
 

Nazmi Gripshi do të jetë lojtari më i ri i Suharekës. Ky transferim i bujshëm është raportuar nga mediet lokale në Kosovë.

Mesfushori la Ballkanin, ndërsa do të mbetet sërish në Suharekë. Kujtojmë se klubi i Suharekës siguroi ngjitjen në Superligë për sezonin e ardhshëm.

Gripshi ishte pjesë e Ballkanit prej vitit 2020. Aty shkruajti historinë bashkë me pjesën tjetër të klubit ku u fituan 3 tituj kampion dhe 2 herë pjesëmarrje në Conference League.

Sezonin e fundit kishte si trajner Ilir Dajën. Në të ardhshmin do të ketë sërish një njohës të mirë të futbollit shqiptar, pikërisht Shpëtim Duron.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga