Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KATEGORIA I

“Vishe bluzën e zezë dhe merr shallin me vete”, Tigrat Verdheblu pas rikthimit: Të shtunën të gjithë bashkë për Elbasanin

Shkruar nga NEWSPORT
“Vishe bluzën e zezë dhe merr shallin me vete”, Tigrat
Lojtarët dhe tifozët e Elbasanit

Elbasani është humë afër fitimit të titullit kampion në Kategorinë e Parë, me skuadrën e Nevil dedes që udhëheq me 3 pikë më shumë se Bylisi i vendit të dytë. Janë  edhe 2 ndeshje drejt futnid të kampionatit dhe në Elbasan janë të bindur se do të festojnë trofeun dhe do të jenë ata kampionët e këtij sezonit.

Të shtunën është penges e radhës drejt trofeut, pasi elbasanasit do të presin në “Elbasan Arena” ekipin e Tomorit. Këto të fundit kanë “larë duart” me Kategorinë e Parë pasi tashmë sezonin e ri do të luajnë në Kategorinë e Dytë.

Sfida do të startojë në orën 16:00 dhe në këtë përballje ssi në çdo tjetër mbështetja e tifozëve nuk do të mungojë. Kështu “Ultrasit tigrat Verdheblu” kanë bërë një postim ku japin njoftim për grumbullimin e radhës dhe që të jenë sa më të shumtë në stadium për të mbështetur Elbasanin.

“Të shtunën luajmë takimin e radhës kundër Tomorit në orën 16:00.

Mblidhemi në Fan Club në orën 15:00 e më pas nisemi drejtë Stadiumit.

Vishe bluzen e zezë mere shallin me vete dhe bashkohu me TIGRAT për ta mbështetur ekipin në këto 90 minuta.

PërQytetinPërSportinPërELBASANIN”, shkruhet në postim.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by U.L.T????R.A.S (@ultras_tigrat_verdheblu)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga