Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KATEGORIA I

VIDEO/ Besës i sjell fat një tifoz, gëzon si fëmijë dhe feston me lojtarët pas fitores në finale

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Besës i sjell fat një tifoz, gëzon si fëmijë dhe
 

Besa fitoi sot 3 me 1 përballë Luftëtarit, duke siguruar qëndrimin në Kategorinë e Parë. Klubi kavajas duket se ishte me fat në Vlorë, pasi me vete kishte në tribuna një tifoz të veçantë.

Në videot e siguruara nga Newsport.al, mund të shihet teksa feston si fëmijë me lojtarët e Besës. Klubi me traditë kishte një motiv shtesë nga tribuna, për të mos zhgënjyer.

Kujtojmë se ndeshja nuk pati shumë histori. Besa mbylli pjesën e parë me rezultatin e pastër 2 me 0. Në të dytën, goli i Luftëtarit ngushtoi përkohësisht shifrat sepse kavajasit vulosën fitoren me golin e tretë.

Kujtojmë se në takimin tjetër të luajtur po ditën e sotme, Lushnja mposhti 2 me 0 Ilirinë e Fushë-Krujës. Nga një gol për secilën pjesë, lanë po ashtu lushnjarët në Kategorinë e Parë.

VIDEO/ Besës i sjell fat një tifoz, gëzon si fëmijë dhe
 

 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga