Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KATEGORIA I

RENDITJA/ Elbasani & Bylis nuk ndalen, Vora ‘pikiatë’, ndizen shpresa për Kastriotin dhe Besën

Shkruar nga NEWSPORT
RENDITJA/ Elbasani & Bylis nuk ndalen, Vora ‘pikiatë’,
Kategoria e Pare

Kategoria e Parë mbylli sot javën e 28-të të saj me 6 ndeshje paralelisht në orën 15:00.

Pavarësisht rezultateve klasifikimi nuk pëson ndryshime, por ngushtohen disa pozita. Elbasani dhe Bylis vazhdojnë me fitore duke ruajtur distancat mes tyre. Flamurtari ‘blindon’ vendin e 3-të duke u shkëputur 6 pikë nga Vora e cila vijon me humbje, kësaj rradhe nga Apolonia që afrohet -2 në vendin e 5-të.

Ndizen shpresat e mbijetesës direkte për Kastriotin dhe Besën që me fitoret e sotme ndaj Luzit dhe Burrelit shkojnë në kuotën e 30 dhe 28 pikëve, Lushnja dhe Burreli që mbajnë vendet 7 dhe 8 kanë nga 31 pikë.

Dy pozitat e fundit u takojnë prej disa javësh Luzit dhe Tomorit.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Newsport.al (@newsport.al)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga